Spektakël i shqiptarëve në Moskë – Muçi dhe Kastrati fundosin Spartakun

Futboll 15 Shtator 2021 18:34

Ka përfunduar ndeshja Spartak Moska – Legia e Varshavës, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e parë në Evropa Ligë.

Kur po dukej se ndeshja do të përfundonte me barazim 0-0, në skenë doli Ernest Muçi, i cili me anë të një super deportimi në krahun e majtë, asistoi për Lirim Kastratin, i cili shënoi gol në portë të zbrazët.

GOLI I LIRIM KASTRATIT:

Ky ishte goli i parë i Kastratit me Legian e Varshavës, ku edhe i dha tre pikët e plota kampionit të Polonisë. /Insporti.com/

-->