Suarez: Është goli më i mirë në karrierën time

Futboll 08 Dhjetor 2019 09:36

Luis Suarez është rikthyer në formën e tij më të mirë në La Liga, shkruan Insporti.com.

Suarez shënoi një gol të jashtëzakonshëm në fitoren e Barcelonës ndaj Mallorcas në Nou Camp me rezultat 5:2.

Sulmuesi i Barcelonës e mposhti Manolo Reinan me një goditje befasuese dhe të papritur me thembër pas një aksioni të rrjedhshëm të katalonasve të shtunën në Camp Nou.

“Është goli më i mirë në karrierën time”, tha Suarez pas ndeshjes.

“E dija se ishte një kënd i ngushtë dhe mundësia e vetme që e kisha ishte ta godisja topin me thembër. Ernesto Valverde më thotë nganjëherë se unë i humb shanset më të thjeshta dhe i shënoj ato më të vështira”, shtoi ai.

 

-->