Suarez operohet, mungon katër muaj

Futboll 12 Janar 2020 17:17

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez do të mungojë katër muaj pas një operacioni në gjurin e djathtë.

Luis Suarez i është nënshtruar një operacioni në gjurin e tij të djathtë dhe do të mungojë katër muaj, shkruan Insporti.com.

Suarez pësoi lëndim në ndeshjen e fundit dhe sot është operuar nga doktori i njohur Ramon Cugat.

Suarez, i cili kishte lëndim të njëjtë edhe në edicionin e kaluar, ka luajtur në 23 ndeshje për Barcelonën këtë edicion, duke shënuar 14 gola.

Barcelona është lider i La Ligës së bashku me Real Madridi me 40 pikë.

Klubi katalunas është në bisedime me legjendën e klubit, Xavi Hernandes për të marrë drejtimin e skuadrës, pasi pritet shkarkimi i trajnerit aktual Ernesto Valverde.

Mediet në Spanjë kanë raportuar se Xavi ka pranuar ofertë, por fillimisht ka kërkuar që Valverde të shkarkohet e më pas të bëhet zyrtarizimi i tij. /Insporti.com/

-->