Super Depay, shënon gol spekatakolar ndaj Stuttgart

Futboll 31 Korrik 2021 20:02

Është zhbllokuar në minutën e 21-të miqësorja mes Stuttgart dhe Barcelonës që po zhvillohet në Mercedes-Benz Arena, shkruan Insporti.

Katalanasit kanë kaluar në avantazh falë një kombinimi spektakolar të dyshes holandeze, De Jong dhe Dapay.

De Jong ka dhënë një asist magjik për Depay, i cili ka dërguar topin në rrjetë. Teksa, në minutën e 36-të ka ardhur edhe goli i dytë i Barçës, i realizuar nga 18-vjeçari austriak Demir.

Golat më poshtë.

-->