Super talenti i Barcelonës ftohet për herë të parë, mund të luajë ndaj Kosovës

Futboll 15 Mars 2021 22:23

Talenti i Barcelonës, Pedri, ka marrë ftesën e parë nga kombëtarja e Spanjës për ndeshjet kualifikuese për ‘Kampionatin Botëror 2022’ që do të zhvillohen këtë muaj.

18-vjeçari është përfshirë në skuadrën finale prej 25 lojtarësh të Luis Enrique përkrah emrave të mëdhenj të futbollit, e gjitha falë paraqitjeve të mira në Camp Nou.

Pas paraqitjeve me ekipet U-17, U-18, U-19 dhe U-21, Pedri tash do ta ketë mundësinë që të luajë edhe për skuadrën seniore të Spanjës.

Ndeshjen e parë kjo përfaqësuese e zhvillon në udhëtim te Gjeorgjia më 28 mars, ndërsa tri ditë më pas do të jetë nikoqire e Kosovës.

-->