Superliga Evropiane, reagon edhe Xherdan Shaqiri

Futboll 20 Prill 2021 22:53

Tashmë edhe zyrtarisht, të gjithë futbollistët e Liverpoolit janë kundër Superligës Evropiane, shkruan Insporti.

Jordan Henderson, Trent Alexander Arnold, Virgil Van Dijk, Andy Robertson dhe së fundi futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri kanë postuar një fotografi në rrjetin social Twitter, duke thënë se janë kundër Superligës.

“Nuk na pëlqen dhe s’duam që të ndodhë. Ky është mendimi i të gjithëve”, shkroi Shaqiri në letrën që e publikoi në “Twitter”

Shihni postimin:

-->