Ballkani lider i ri i Superligës, Trepça ’89 mposht Gjilanin në udhëtim

Futboll 27 Tetor 2019 13:39

Trepça ’89 është kujdesur për befasinë e xhiros së 12-të të Superligës. Skuadra nga Mitrovica ka fituar ndaj Gjilanit në udhëtim me rezultat 0:2, shkruan Insporti.com.

Futbollistët e drejtuar nga trajneri Shpëtim Idrizi ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes, duke kërkuar fitoren më shumë se sa futbollistët e Gjilanit.

Golat e fitores i shënuan Arb Manaj dhe Engjëll Hotit. Kjo është fitorja e dytë e 89-shit në këtë kampionat ndaj skuadrës gjilanase, pasi edhe në ndeshjen e xhiros e parë në Mitrovicë triumfuan me rezultat 3:0.

Me këtë fitore Trepça ’89 renditet në pozitën e nëntë me 16 pikë, ndërsa Gjilani zbret në pozitën e tretë me 24 pikë.

Gjilani zhvilloi ndeshjen në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Për shkak të dënimit nga disiplinori e ka pezulluar fushën e Gjilanit për dy ndeshje pas sulmit të tifozëve gjilanas në gjyqtarin e ndeshjes Gjilani – Llapi.

Ndërsa, Ballkani është lider i ri i Superligës pasi ka mposhtur skuadrën e Dukagjinit me rezultat 3:0.

Ballkani çështjen e fituesit e përfundoi në pjesën e parë duke i shënuar të tre golat. Golat i shënuan të zakonshmit për skuadrën nga Suhareka. Blend Baftiu, Arbër Hoxha dhe Jetmir Topallin realizuan për të dërguar në pozitën e parë skuadrën e drejtuar nga trajneri Ismet Munishi.

Ndërsa, në ndeshja e tretë që u zhvillua sot në mes të Ferizajt dhe Dritës, përfundoi me fitoren e ish kampionit të Kosovës.

Golat e fitores për Dritën i shënuan Bujar Shabani (59’) dhe Betim Haxhimusa (70’).

Me këtë fitore Drita renditet në pozitën e dytë me 24 pikë, ndërsa Ferizaj mbetet në pozitën e nëntë me nëntë pikë.

14:00 Gjilani 0:2 Trepça’89

Mbyllet ndeshja

GJILANI vs TREPQA 89 0:2

Engjëll Hoti dyfishon epërsinë ndaj Gjilanit

Gepostet von Insporti am Sonntag, 27. Oktober 2019

69′ Engjëll Hoti shënon golin e dytë nga topi i kthyer nga shtylla pas një goditje të Arb Manaj

GJILANI vs TREPQA 89 0:1

Arb Manaj shënon golin e epërsisë për 89shin ndaj Gjilanit

Gepostet von Insporti am Sonntag, 27. Oktober 2019

 

61′ Gol. Arb Manaj shënon golin e epërsisë për 89shin ndaj Gjilanit

49′ Fiton Hajdari (GJIL) ndëshkohet me kartonë të verdhë

48′ Ndërpritet ndeshja. Përleshje mes Muhamed Useinit (GJIL) dhe Traore (’89)

46′ Fiton Hajdari (GJIL) është inkuadruar në vend të Bedri Grecës (GJIL)

Nis pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë

35′ Gëzim Rusi (’89) nuk shënon nga afërsia edhe pse ishte i vetmuar

24′ Arb Manaj (’89) tenton por portieri i Gjilanit, Kenan Haxhihamza pret pa ndonjë problem

Nis ndeshja

Formacionet

Gjilani: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Frashëri, Ferreira, Aziz Keita, Useini, Jonuzi, Greca, Progni, Busiç. Kryetrajner: Gentjan Mezani.

Trepça ’89: Beqiri, Asare, Kaqiku, Statovci, Pira, Maloku, Hoti, Jashari, Traore, Rusi, Manaj. Kryetrajner: Shpëtim Idrizi.

Gjyqtarë: Burim Jahmurataj, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Ilir Mehmeti

14:00 Ballkani 3:0 Dukagjini

46′ Muharrem Musa (DUK) inkuadrohet në vend të Ilir Beqirit (DUK). Leonart Marmullaku inkuadrohet në vend të Jeton Dushit (DUK)

Nis pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë

BALLKANI vs DUKAGJINI 3:0

Jetmir Topalli shënon golin e tretë për Ballkanin kundër Dukagjinit

Gepostet von Insporti am Sonntag, 27. Oktober 2019

 

45′ Gol. Jetmir Topalli shënon gol të bukur me kokë pas një harkimi të Blend Baftiut

22′ Gol. Arbër Hoxha shënon një gol të bukur pas një solo aksioni

 

BALLKANI vs DUKAGJINI 2:0

Arbër Hoxha shënon një gol të bukur pas një solo aksioni

Gepostet von Insporti am Sonntag, 27. Oktober 2019

 

18′ Gol. Blend Baftiu ka shënuar gol nga afërsia për rezultatin 1:0

BALLKANI vs DUKAGJINI 1:0

Blend Baftiu shënon për epërsinë e Ballkanit ndaj Dukagjinit

Gepostet von Insporti am Sonntag, 27. Oktober 2019

8′ Ilir Mustafa (DUK) ndëshkohet me kartonë të verdhë pas një ndërhyjre të pa lejuar në Arbër Hoxhën (GjIL)

Nis ndeshja

Formacionet

Ballkani: Ruxhi, Potoku, Sinani, Berisha, Krasniqi, Kuç, Gashi, Hoxha, Baftiu, Topalli, Magani.  Kryetrajner: Ismet Munishi

Dukagjini: Muhaxhiri, Syla, Beqiri, Haliti, Dushi, Mustafa, Gava,  Palushaj, Jashanica, Lloga, Demiri.  Kryetrajner: Xhengis Rexhepi

Gjyqtarë: Selim Isufi, Safet Berisha, Fatlum Jashari, Bardh Ajeti

14:00 Ferizaj 0:2 Drita

Mbyllet ndeshja

70′ Betim haxhimusa ka shënuar golin e dytë për Dritën.

60′ Bujar Shabani shënon golin e epërsisë

46′ Ardijan Shaljani (FER) largohet nga ndeshja duke ia liruar vendin Behar Bardhit (FER)

Nis pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë

14′ Gentrit Halili (FER) rrezikon portën e Dritës, por goditja e tij është e pa saktë

Nis ndeshja

Formacionet

Ferizaj: Blakçori, Halili, Shaljani, Kuka, Asani, Qerkini, Mustafa, Shaqiri, Shala, Livoreka, Gashi. Kryetrajner: Bekim Isufi.

Drita: Tofiloski, Limani, Gërbeshi, Cuculi, Leci, Bujar Shabani, Namani Krasniqi, Haxhimusa, Xhevdet Shabani, Bunjamin Shabani.  Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Gjyqtarë: Visar Kastrati, Erduan Baliqi, Elvis Bicaj, Vigan Ibërdemaj

-->