Prishtina ‘poker’ Llapit në Podujevë, Feronikeli dhe Drita baras pa gola

Futboll 09 Nëntor 2019 12:34

Prishtina ka fituar derbin ndaj Llapit në udhëtim me rezultat 1:4, në Podujevë në kuadër të Superligës.

Derbi tjetër i zhvilluar ndërmjet Feronikelit dhe Dritës ka përfunduar pa gola.

Prishtina me këtë fitore renditet në pozitën e katërt me 27 pikë, ndërsa Llapi mbetet në të pestën me 24 pikë.

Ndërsa, Drita pas barazimit pa gola në Drenas mbetet në pozitën e dytë me 28 pikë. “Nikli” renditet në pozitën e gjashtë me 23 pikë.

Insporti ju informon me formacionet zyrtare, rastet, golat dhe gjithçka tjetër nga këto dy përballje:

Feronikeli 0:0 Drita

Mbyllet ndeshja

84′ Bujar Shabani (Dri) gjuan distanca, por pret portieri i mysafirëve Florian Smakiqi

77′ Zëvendësim te Drita: Betim Haxhimusa inkuadrohet në vend të Bunjamin Shabanit.

67′ Zëvendësim te Feronikeli: Lulzim Doshlaku inkuadrohet në vend të Albutrint Morinës.

71′ Xhevdet Shabani (DRI) tenton por goditja e tij përfundon në duart e portierit të “Nikllit” Florian Smakiqi.

65′ Izair Emini (DRI) rrezikon portën e Feronikelit por goditja e tij përfundon jashtë porte

57′ Zëvendësim te Feronikeli: Astrit Fazliu inkuadrohet në vend të Haxhi Nezirajt.

51′ Kastriot Rexha (Fer) tetnon golin me  kokë  por tentimi i tij përfundon jashtë portës.

Starton pjesa e dytë

Mbyllen pjesa e parë

10′ Liridon Leci (Dri) ndëshkohet me karton të verdhë

05′ Lapidar Lladrovci (Fer) gjuan me kokë jashtë portës.

Starton ndeshja

Feronikeli: Smakiqi, Lladrovci, Thaqi, Islami, Hoxha, Dabiqaj, Morina, Bojku, Da Silva, Hoti, Rexha. Trajner: Agim Sopi

Drita: Tofiloski, Limani, Gërbeshi, Cuculi, Leci, B.Shabani, Namani, Vucaj, Emini, Bunjamin Shabani, Xh.Shabani. Trajner: Ardian Nuhiu

Gjyqtarë: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Granit Hyseni, Fatmir Tahiri

Llapi 1:4 Prishtina

Mbyllet ndeshja

Kastriot Selmani shënon gol të bukur për rezultatin 1:4

Kastriot Selmani shënon gol të bukur për rezultatin 1:4

Gepostet von Insporti am Samstag, 9. November 2019

 

75′ Kastriot Selmani shënon golin e parë për Llapin

Armend Thaqi shënon golin e katërt për Prishtinën ndaj Llapit

Armend Thaqi shënon golin e katërt për Prishtinën ndaj Llapit

Gepostet von Insporti am Samstag, 9. November 2019

 

70′ Armend Thaqi (PRI) shënon golin e katërt ndaj Llapit

65′ Kreshnik Uka inkuadrohet në vend të Tun Bardhokut

52′ Valmir Veliu  gjuan fuqishëm por Visar Bekaj pret pa ndonjë problem

Ahmed Januzi shënon golin e tretë për Prishtinën ndaj Llapit

Ahmed Januzi shënon golin e tretë për Prishtinën ndaj Llapit

Gepostet von Insporti am Samstag, 9. November 2019

46′ Ahmed Januzi shënon golin e tretë për Prishtinën

Starton pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë

32′ Gol. Ahmet Haliti ka shënuar një gol mjaft të bukur.

Ahmet Haliti dyfishoi epërsinë e Prishtinës ndaj Llapit me një gol të bukur me kokë për rezultatin 0:2

Ahmet Haliti dyfishoi epërsinë e Prishtinës ndaj Llapit me një gol të bukur për rezultatin 0:2

Gepostet von Insporti am Samstag, 9. November 2019

 

25′ Gol. Endrit Krasniqi (Pri) pas një solo depërtimi gjuan me të djathtën nga jashtë zonës dhe realizon për 0-1.

10′ Meriton Korenica (Pri) gjuan drejt në duart e Afrim Ademit.

Starton ndeshja

Formacionet:

Llapi: Ademi, Emini, Prençi, Mujkiq, Selmani, Maliqi, Mustafa, Ramadani, Veliu, Pefqeli, Plaku. Trajner: Tahir Batatina.

Prishtina: Bekaj, Thaqi, Miftaraj, Haliti, Bardhoku, Boshnjaku, Hila, Krasniqi, Abazi, Korenica, Januzi. Trajner: Armend Dallku

Gjyqtarë: Selim Isufi, Bujar Selimaj, Eduart Baliqi, Gramos Shala.

 

-->