Superliga LIVE: Trepça 89′ – Flamurtari

Futboll 28 Shtator 2019 12:50

Ka përfunduar ndeshja në mes të Feronikelit dhe Ferizajt e zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Lideri “Nikli” ka shënuar fitore me rezultat të thellë 5:0, duke e mbyllur çështjen e fituesit qysh në pjesën e parë.

Golat për kampionin aktual i shënuan Mendurim Hoti, Kastriot Rexha (2x) dhe Haxhi Neziraj (2x). Në këtë ndeshje kishte edhe karton të kuq. Futbollisti i Ferizaj, Dardan Jashari u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 21-të. Me këtë fitore “Nikli” renditet në pozitën e parë me 15 pikë, ndërsa Ferizaj renditet në pozitën e dhjetë me gjashtë pikë.

Llapi ka arritur të shënojë një fitore tejet të rëndësishme në shtëpi, ndaj Dukagjinit të Klinës.

Llapjanët fituan me rezultat 2:1 me dhjetë futbollistë në fushë, pasi Kastriot Selmani u përjashtua me karton të kuq.

Golat e fitores për skuadrën e Tahir Batatinës i shënuan Amir Mujkic dhe Mërgim Pefqeli, ndërsa golin e Dukagjnit e shënoi Husein Demiri. Ky ishte edhe goli i parë i klinasve në këtë sezon, pas 606 minutave shënuan golin e parë.

Llapi me këtë fitore renditet në pozitën e dytë me 14 pikë, ndërsa Dukagjini mbetet në pozitën e fundit me vetëm një pikë.

Ndeshja në mes të Trepçës 89′ dhe Flamurtari është duke u zhvilluar në Riza Lushta.

Insporti do ju transmetojë rastet, golat në kohë reale nga të gjitha ndeshjet:

Feronikeli 5:0 Ferizaj

Mbyllet ndeshja

90 + 3 Tre minuta lojë shtesë ka vendosur gjyqtari kryesor i ndeshjes Fatmir Tahiri

64′ Met Millaku (Fer) inkuadrohet në vend të Besmir Bojku (Fer)

64′ Feronikeli nuk ndalet, shënon edhe golin e pestë. Përsëri ka shënuar sulmuesi Haxhi Neziraj

53′ “Nikli” ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Ferizajt. Zëvendësuesi  Haxhi Neziraj ka shënuar me shumë lehtësi për golin e katërt

47′ Edhe kryetrajneri i Ferizajt, Bekim Isufi ka reaguar duke bërë dy zëvendësime. Në ndeshje janë inkuadruar Përparim Livoreka dhe Edon Sadriu në vend të Alban Rexhepit dhe Durim Gashit

46′ Kryetrajneri i Feronikelit, Dejan Vukicevic ka zëvendësuar sulmuesin Kastriot Rexhën, autorin e dy golave në pjesën e parë. Në vend të tij është inkuadruar Haxhi Neziraj

-Nis pjesa e dytë

-Mbyllet pjesa e parë

42′ Alban Rexhepi (Ferizaj) ndëshkohet me karton të verdhë

39′ Mendurim Hoti shënon golin e tretë pas asistimit të Përparim Islamit

21′ Karton i kuq për qendërmbrojtësin e Ferizajt, Dardan Jashari i cili brenda pak sekondave ndëshkohet me dy kartonë të verdhë

12′ Feronikeli dyfishon epërsinë, përsëri sulmuesi Kastriot Rexha ka shënuar

8′ Feronikeli në epërsi. Golin e shënoi Kastriot Rexha pas një harkimi të bukur të Yll Hoxhës

2′ Feronikeli rrezikoi portën e Ferizajt por pa sukses

– Nis ndeshja

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Troshupaj, Islami, Prekazi, Thaqi, Hoxha, Bojku, Dabiqaj, Hoti, Fazliu, Da Silva, Rexha.

Kryetrajner: Dejan Vukiceviq

Ferizaj: Kaçiu, Jashari, Bardhi, Qerkini, Kuka, Hyseni, Shaqiri, Dajaku, Rexhepi, Shala, Gashi.

Kryetrajner: Bekim Isufi

Gjyqtarë: Fatmir Tahiri, Meriton Berisha, Safet Berisha, Erdall Zasella

Llapi 2:1 Dukagjini

80′ Mërgim Pefqeli shënon një gol të bukur për epërsinë e Llapit

Llapi vs Dukagjini 1:1

Husein Demiri shënon për KF Dukagjini (Klinë)

Gepostet von Insporti am Samstag, 28. September 2019

 

67′ Husein Demiri shënon golin e barazimit

65′ Karton i kuq për Kastriot Selmanin (Llap). Selmani ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë nga gjyqtari Visar Kastrati

64′ Altin Lloga (Duk) gjuan bukur me kokë por goditja e tij përfundon mbi portën e Afrim Ademit (Llap)

61′ Husein Demiri (Duk) inkuadrohet në vend të Jeton Dushit

60′ Inkuadrohet në ndeshje Valmir Veliu (Llap) në vend të Enis Zabërgjës

59′ Ndëshkohet me karton të verdhë Behar Maliqi (Llapi) pas një ndërhyrje në Altin Llogën (Duk)

Nis pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë

45 + 1′ Kastriot Selmani ndëshkohet me karton të verdhë

40′ Mujkic shënon nga afërsia për epërsinë e Llapit. Mysafirët e kontestuan këtë gol duke pretenduar se topi nuk e kishte kaluar vijën e portës

26′ Altin Lloga (Duk) rrezikon portën e Llapit, por intervenon për mrekulli portieri Ademi (Llap)

22′ Mark Milicaj (Duk) kërkoi penallti por kështu nuk mendoi edhe gjyqtari kryesor i ndeshjes Visar Kastrati

11′ Mark Milicaj (Duk) gjuan nga distanca, por pret Afrim Ademi(Llap)

-Nis ndeshja

 

Formacionet zyrtare:

Image may contain: text

Llapi: Ademi, Husiç, Mujkiç, Prençi, Emini, Maliqi, Zhdrella, Pefqeli, Selmani, Zabërgja, Plaku. Kryetrajner: Tahir Batatina

Dukagjini: Neziri, Basriu, Mustafa, Syla, Haliti, Gava, Beqiri, Dushi, Jashanica, Lloga, Milicaj. Kryetrajner: Xhengis Rexhepi

Gjyqtarë: Visar Kastrati, Fatmir Abrashi, Gëzim Mehmeti, Gramos Shala

Trepça 89′ 3:0 Flamurtari

28′ Leart Emini shënon golin e tretë për 89shi

21′ Laseore Traore shënon golin e dytë për Trepçën’89

14’ Arb Manaj i ka dhënë epërsi skuadrës së Trepçës’89 pas një aksioni të ndërtuar shumë mirë.

Nis ndeshja

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Hyseni, Asare, Jashari, Pira, Statovci, Jeanjacques, Rusi, Traore, Emini, Ahmeti, Manaj. Kryetrajner: Shpëtim Idrizi

Flamurtari: Selimaj, Vitija, Granchov, Ilijovski, Maxhuni, Bruqi, Isljami, Krasniqi, Zeqiri, Kelmendi, Krasniqi. Kryetrajner: Artim Shaqiri

Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Fatlum Jashari, Visar Kelmendi, Arben Halilaj

-->