Szczesny bëhet portieri i parë në histori të Evropianit që shënon autogol

Futboll 14 Qershor 2021 19:24

Portieri i Kombëtares së Polonisë, Wojciech Szczesny është bërë portieri i parë në histori të Kampionatit Evropian që shënon autogol, transmeton Insporti.

Polaku realizoi autogol pas goditjes së Mak, që përfundoi në portë në ndeshjen që është duke u zhvilluar mes Polonisë dhe Sllovakisë.

May be an image of one or more people and grass

Ndryshe, atkualisht rezultati Poloni – Sllovaki është 1-1.

-->