Tabela dhe golashënuesit pas ndeshjeve të sotme

Futboll 03 Mars 2018 14:13

Pas përfundimit të ndeshjeve ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës’89 ku Prishtina fitoi 2L0 dhe befasisë së dorës së parë që bëri Flamurtari duke e mposhtur Llapin, në tabelën e Vala Superligës kanë filluar të qartësohen gjërat.

Prishtina tashmë është e para dhe ka krijuar distancë që i mundëson frymëmarrje në raport me Llapin dhe me Trepçën’89, kurse Dritë ne ka vetëm 2 pikë larg.

Flamurtari është në pikë të barabarta me Besën, por me një ndeshje më pak dhe kërkon mbijetesën në elitë, që vazhdon të jetë mision shumë i vështirë, por tashmë jo i pamundur.

Lista e golashënuesve

1. Genc HAMITI – KF Drenica 10 gola

2. Mirlind DAKU – KF Llapi 9

3. Kastriot REXHA – KF Drita 9

4. Xhevdet SHABANI – KF Drita 8

5. Artur MAGANI – KF Liria 8

6. John Oto JOHN – KF Trepça’89 7

7. Mark MILICAJ – KF Feronikeli 7

8. Florim BËRBATOVCI – KF Llapi 6

9. Florent HASANI – KF Trepça’89 6

10. Semir ZENELI – KF Vëllaznimi 5

-->