Tabela grafike tregon klubet me më së shumti gola në histori të CL

Futboll 29 Mars 2019 09:21

Champions League është një prej kompeticioneve më prestigjioze në futboll.

Edhe pse shumica do të thonë se Kupa e Botës është titulli më i vlefshëm në futboll, shumë lojtarë evropianë e kanë favorizuar suksesin me klubin në këtë kompeticion, para lavdisë me Kombëtaren, transmeton Insporti.

Real Madridi ka qenë dukshëm klubi më i suksesshëm në Champions League, me 13 tituj të fituar, gati dyfish më shumë se rivali më i përafërt, Milani me shtatë.

TOPSHOT-FBL-EUR-C1-REAL MADRID

Tani është publikuar një video grafike që tregon klubet që kanë shënuar më së shumti gola në Champions League, në më shumë se 50 vitet e fundit.

Nuk është aspak befasi fakti që Real Madridi prinë dukshëm në këtë aspekt, pasi ka fituar trofeun në pesë edicionet e para të kompeticionit dhe mbanë avantazhin edhe sot.

Sidoqoftë, renditja e klubeve si Barcelona, Bayern Munichu, Ajaxi dhe Manchester Unitedi e bëjnë videon më interesante.

Shikoni më poshtë. /Insporti.com/

-->