Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës

Futboll 23 Maj 2021 17:56

Sot edhe zyrtarisht ka përfunduar Superliga e Kosovës për edicionin 2020/21.

Prishtina ishte shpallur kampion javën e kaluar, ndërsa Drita ka siguruar daljen në Evropë.

Arbëria dhe Besa kanë rënë në Ligën e Parë, kurse Trepça ’89 është në barazh, aty ku do takohet me Dukagjinin.

Renditja e plotë:

-->