Talenti i Kosovës kërkohet nga klubi italian

Kombëtarja 26 Maj 2020 15:44

Pescara vazhdon të shprehë interesim për mbrojtësin kosovar, Arbenit Xhemajli.

Klubi italian dëshiron ta përforcojë mbrojtjen dhe është vënë pas futbollistët të Xamaxit, i cili ka kontratë me klubin zviceran deri në fund të edicionit, shkruajnë mediet italiane.

Ai do ta mirëpriste një trajnerin në Itali.

Menaxherët e Xhemajlit duan një marrëveshje katër-vjeçare, derisa Pescara nuk ofron më shumë se 3 vjet dhe kjo mund të shkaktojë probleme

-->