Tetë përballje sot në Ligën e Kampionëve, vendimtare për këto skuadra

Futboll 10 Dhjetor 2019 10:01

Sot (e martë) do të zhvillohen tetë ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja më interesante do të zhvillohet në “San Siro” mes Interit dhe Barcelonës, pasi fitorja për vendasit do t’i kualifikonte në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

E njëjta gjë vlen edhe për ndeshjen mes RB Salzburg dhe Liverpool. Cilado nga skuadrat që fiton do arrijë të kualifikohet në 1/8 ndërsa klubi që humb do të garojë në Europa Ligë.

Chelseat po ashtu i duhet patjetër fitorja ndaj Lille, që sonte mbrëma e pret në ‘Stamford Bridge’.

Në ora 18:55 do të zhvillohen vetëm dy ndeshje, Napoli do të pres në ‘shtëpi’ Genku ndërsa kampioni i Evropës do jet mysafirë i gjigantit austriak RB Salzburg.

Kujtojmë që për këto skuadra është ndeshja e fundit në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Deri më tani kualifikimin në fazën tjetër të Championsit e kanë siguruar Barcelona, Bayern Munichu, Juventusi, RB Lepizig, Man City, PSG, Reali e Tottenhami.

Ndeshjet që zhvillohen sot:

-->