The Sun: Transferimi i Mustafit te gjiganti italian punë e kryer

Futboll 17 Maj 2019 23:20

E ardhmja e mbrojtësit shqiptar, Shkodra Mustafi duket se është larg Arsenalit.

Mustafi është bërë synim i gjigantit italian, AC Milan.

Sipas tabloidit anglez ‘The Sun’ raporton se skuadra e Milanos po interesohet për transferimin e lojtarit dhe se është çështë detajesh transferimi i tij në San Siro, transmeton Insporti.com.

 

Skuadra italiane është në nevojë për një qendër mbrojtës, dhe ata po e shohin Mustafin si idealin për ta transferuar.

Gattuso nuk do të mund të llogarisë më në Cristian Zapata pas fundit të këtij sezoni, kështu që ai po mendon për një mbrojtës të ri.