Thomas Meunier ndan histori gazmore të reagimit të Florentino Perezit, pas lëndimit të Eden Hazard kundër PSG

Futboll 10 Qershor 2021 17:40

Mbrojtësi i Kombëtares së Belgjikës, Thomas Meunier, ka ndarë një histori gazmore në lidhje me takimin e tij të parë me një nga personat më të fuqishëm në futbollin aktual, presidentin e Real Madrid, Florentino Perez.

Për fat të keq të tij, takimi i tyre erdhi pas ndeshjes PSG – Real Madrid në vitin 2020, ku mbrojtësi i djathtë kishte dëmtuar Eden Hazardin.

“Pas ndeshjes, unë isha në një sallë me Florentino Perezin dhe shkova ti shtrëngoj dorën dhe i thashë” Gëzohem që u njohëm “.

“Dhe pastaj ai përgjigjet në frëngjisht:” Gëzohem që u njohëm? A e kuptoni që keni lënduar Eden Hazard? Dhe ju më thoni, “Gëzohem që u njohëm?!”

Meunier pranoi se nuk mund t’i rezistonte të qeshurës në këtë pikë, pavarësisht tensionit të situatës, pasi ai kërkonte të mbronte veten.

“Unë thashë:” Unë e lëndova Hazardin? Pra, është faji im që ai u lëndua? “

“Ai [Perez] tha, ‘Po, po, është faji yt!’ Unë thashë, ‘është një duel si çdo tjetër’ … Unë nuk e prisja që ai të fliste frëngjisht, nuk e dija. Dhe ai është ende presidenti i Madridit, e shihni? “

Duket sikur Meunier, i cili u bashkua me Borussia Dortmund verën e kaluar, nuk do të marrë ofertë për tu transferuar në “Bernabeu”.

-->