Tifozët e Chelseat thirrën emrin Roman Abramovich kur u mbajt një minut heshtje për viktimat e Ukrainës

Futboll 05 Mars 2022 19:03

Tifozët e Chelseat thirrën emrin e pronarit Roman Abramovich kur u mbajt një minut heshtje për viktimat e Ukrainës, përpara ndeshjes së tyre në Premier League kundër Burnley, shkruan Insporti.

Klubet e Premier League po tregojnë mbështetje për Ukrainën këtë fundjavë pas pushtimit rus, por mbështetësit vendas në “Turf Moor” kritikuan tifozët e Chelseat për vendimin e tyre për t’i bërë homazhe Abramovich, të cilët thirrën emrin e Abramovich.

Miliarderi rus ka financuar Blutë që nga viti 2003 – ndihmoi Chelsean të fitonte 19 trofe gjatë mbretërimit të tij – dhe pavarësisht lidhjeve të tij të ngushta me elitën ruse, Abramovich ka marrë një mbështetje të palëkundur nga tifozët e Chelesat.

Chelsea fans chant Roman Abramovich's name during minute's applause for Ukraine

/Insporti.com

-->