Tifozët e tallin Kroosin për mënyrën se si tentoi ta ndalë Messin (VIDEO)

Futboll 20 Dhjetor 2019 09:33

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, e gjeti një mënyrë të re për ta ndalur kapitenin e Barcelonës, Lionel Messin, gjatë El Clasicos të së mërkurës – duke e tërhequr atë prapa përmes pantallonave të shkurtra.

 


Në 628 raste gjatë karrierës së Lionel Messit, kundërshtarët kanë tentuar ta ndalin dhe kanë dështuar. Në këtë statistikë janë marrë parasysh vetëm golat e argjentinasit, mirëpo askush s’ka tentuar ta ndalë atë ashtu siç bëri Toni Kroos, transmeton Gazeta Express.

Ylli i Barcelonës ishte duke luajtur në El Clasico të mërkurën në mbrëmje dhe mesfushori i Real Madridit e gjeti një mënyrë të çuditshme për ta ndalur gjashtë-herë fituesin e Topit të Artë.

Kjo metodë nuk është e zakonshme megjithatë i funksionoi mesfushorit gjerman, pasi që Messi nuk arriti ta ketë ndikimin që e shpresonte në atë rast. Pas kësaj, tifozët e futbollit filluan të tallen me Kroosin në rrjete sociale.

Messi i ka shënuar gjithsej 26 gola në ndeshjet kundër Real Madridit, më shumë se kushdo tjetër në histori, mirëpo ndeshja e së mërkurë përfundoi me barazim pa gola, gjë që s’kishte ndodhur që 17 vjet.

-->