Tifozi i Schalkes padit referët dhe sistemin e VAR-it – me rastin merret policia

Futboll 27 Gusht 2019 15:47

Schalke 04 në fundjavën e kaluar ka humbur me rezultat 3:0, ndaj Bayern Munichut.

Tre golat për “Bavarezët” i shënoi sulmuesi polak, Robert Lewandowski.

E një tifoz i Schalkes i dëshpëruar me humbjen ka bërë një padi të çuditshme. Ai ka paditur referët e ndeshjes së lartë cekur si dhe sistemin “VAR” me akuzat për mashtrim.

Policia gjermane tashmë siç njoftojnë në një komunikatë në rrjetet sociale, po merren me rastin.

-->