Tifozja e famshme kroate i reagon Federatës së Kroacisë: Nuk kam marrë ende biletë për Kupën e Botës

Sportbizz 04 Prill 2022 20:46

Tifozja e famshme kroate, Ivana Knol, është padyshim një nga futbolldashësit më tërheqës të ditëve të sotme dhe sa herë shkon në stadium tërheq shumë vëmendje.

Ivana doli në qendër të vëmendjes së publikut gjatë Kupës së Botës në Rusi dhe në Kampionatin Evropian të vitit të kaluar. Mirëpo, siç thotë ajo, asnjëherë nuk ka marrë asgjë nga Federata Kroate e Futbollit.

“Fillova linjën e rrobave të banjës në kubikë bardh e kuq, të njohura më mirë si CROkini, dhe marka ime funksionon me sukses prej tre vitesh. Nuk kam marrë asnjëherë mbështetje nga Federata Kroate e Futbollit, madje as biletë dhe në SHBA më kanë ftuar në Super Boël, që është ngjarja e tyre më e madhe”, tha Ivana për mediat kroate.

Ajo u ndal edhe tek fakti se fiton shumë para përmes rrjeteve sociale duke treguar trupin e saj.

“Problemi me ne është se jemi një vend shumë konservator ku është ende e papranueshme të bësh foto me të brendshme dhe kostume banjoje dhe si ta blesh që të mos e shohësh në këmbë. Tek ne, e gjithë kjo mbetet ende pas. Së pari, njerëzit nuk do ta njohin atë si një biznes, sepse mendojnë se është vetëm një burim parash në imoralitet. Kjo është larg së vërtetës, kam hapur një biznes për këtë, të ardhurat e mia kryesore, së bashku me markën time të modës, janë pikërisht rrjetet e mia sociale”.

-->