Tirana mund të përballet me klubin serb në Ligën e Kampionëve

Futboll 10 Gusht 2020 12:58

Sot është hedhur shorti për raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Në rast të kalimit të raundit të parë, kampionia e Shqipërisë, Tirana, pritet të ketë punë me klubin serb, Crvena Zvezda, në raundin e dytë.

Ndeshja eventuale në mes Tiranës dhe Zvezdës do të zhvillohet në Shqipëri më 26 gasht.

Klubi serb ka pasur një short të lehtë në raundin e parë, derisa do të përballet kundër klubit modest nga Gjbraltari, FC Europa.

Ndërsa, Tirana për të kaluar tutje duhet të triumfojë në udhëtim te Dinamo Tbilisi. /Zeri.info

-->