TNS – Feronikeli, ndeshja nuk transmetohet në RTK

Futboll 07 Korrik 2019 18:08

Feronikeli do të luajë pas dy dite ndeshjen e parë eliminatore në Ligën e Kampionëve.

Kundërshtari i radhës për Feronikelin do jetë skuadra nga Uellsi, The New Saints.

Ky takim pritet të zhvillohet nga ora 20:00.

Por kjo ndeshje nuk do të ketë transmetim të drejtpërdrejt në RTK.

“Nuk ka interesim për këtë ndeshje në Uells, e xhirojnë me vetëm një kamerë perms internetit dhe cilësia nuk mund të jetë e nivelit çfare kërkohet për transmetimin e kësaj ndeshje”, ka thënë Blerim Vuniqi, drejtor i programacionit të sportit në RTK

-->