Top 10 tenistët më të paguar në botë në vitin e fundit

Tenis 17 Shkurt 2019 10:24

Tenisi është në mesin e atyre sporteve ku lojtarët duhet të tregojnë talentin, për të siguruar të ardhura.

Tenistët kanë qenë në mesin e sportistëve më të paguar ndër vite. Përveç të hollave që marrin kur fitojnë ndeshje, ata gjithashtu pasurohen me shuma marramendëse nga reklamat dhe brendet, transmeton Insporti.

Më poshtë, lista e top 10 tenistëve që kanë fituar më së shumti në vitin e fundit.

10. Venus WIlliams – 10.5 milionë dollarë
9. Milos Raonic – 11.8 milionë dollarrë
8. Angelique Kerber – 12.6 milionë dollarë
7. Stan Wawrinka – 19.2 milionë dollarë
6. Serena Williams – 27 milionë dollarë
5. Andy Murray – 28.8 milionë dollarë
4. Rafael Nadal – 31.5 milionë dollarë
3. Kei Nishikori – 33.9 milionë dollarë
2. Novak Djokovic – 37.6 milionë dollarë
1. Roger Federer – 64 milionë dollarë. /Insporti.com/

-->