Tottenham 0:1 Ajax, notat e lojtarëve

Futboll 30 Prill 2019 23:31

Ajax jo rastësisht ka arritur në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra holandeze ka fituar Tottenhamin me rezultat 1:0 në stadiumin e tyre një miliardësh në Londër.

Golin e vetëm dhe të fitores për katër herë kampionët e Evropës e shënoi Donny van de Beek në minutën e 15-të të ndeshjes.

Ajax bëri një ndeshje shumë të mirë duke rrezikuar edhe disa herë tjera por pa arritur të shënoj.

Ndeshja e kthimit në Amsterdam do të luhet të mërkurën tjetër me 8 maj.

Tottenham:

Image

Ajax:

Image

-->