Tottenham bënë edhe një hap ‘fals’ në luftën për top katërshe – mposhtet nga Burnley

Futboll 23 Shkurt 2022 22:26

Tottenham ka pësuar humbjen e radhës në udhëtim te Burnley, ndeshje që nuk ishte zhvilluar në xhiron e 13-të në Premierligë.

Spurs pësuan humbje me rezultat 1:0 edhe pse dominuan në çdo aspekt.

Pjesa e parë përfundoi ashtu siç nisi, ngase asnjëra skuadër nuk i konkretizoi aksionet e shumta.

Tottenham ishte më e rrezikshme dhe provuan disa herë përmes Harry Kane, por që u mungoi finalizimi.

Edhe pjesa e dytë nisi më mirë për Tottenham, por ishte Burnley që gjeti rrugën drejtë golit.

Pas një harkimi të Brownhill, Mee ishte ‘harruar’ nga mbrojtja e Tottenham dhe lehtësisht shënoi me kokë nga afërsia (71′).

Ky gol ishte i mjaftueshëm që Burnley të arkëtoi pikët e plota dhe të nis largimin nga zona e rrezikshme, ku tani zënë pozitën e 18-të me 20 sosh.

Ndërkohë, Tottenham renditët në pozitën e tetë me 39 pikë.

-->