Tottenham dhe Chelsea fitojnë me penallti

Futboll 22 Shtator 2021 23:15

Tottenhami dhe Chelsea me mund të madh kualifikohen, duke iu falënderuar penalltive. 

Wolves – Tottenham ndeshje jashtëzakonisht e mirë dhe me 4 gola. Ndeshja përfundoi baras (2:2), por Tottenham fitoi me penallti me rezultat 3:2.

Chelsea në kohën e rregullt luajti baras 1:1 me Aston Villën, por ishin me të suksesshëm me penallti duke fituar me rezultat 4:3.

Tottenham dhe Chelsea kualifikohen në të tetën e finales së EFL (Carabao Cup).

-->