Tottenham e gjenë zëvendësuesin e Harry Kane

Futboll 29 Korrik 2021 23:15

Shumë spekulime janë duke qarkulluar mbi të ardhmen e Harry Kane, dhe si duket Tottenham veçse e ka gjetur zëvendësuesin e tij.

Skuadra londineze po synon transferimin e Dushan Vlahoviq nga Fiorentina, raporton “The Telegraph”.

“Gjelat” janë duke u përgatitur që të pranojnë faktin që sulmuesi i tyre do të largohet nga skuadra këtë verë, dhe tanimë e shohin Vlahoviq si zëvendësim ideal.

Raportohet se shuma që Tottenham duhet ta paguajë si dëmshpërblim për kartonin e sulmuesit 21-vjeçar është rreth 55 milionë euro.

Sulmuesi serb sezonin e kaluar ka shënuar 21 gola në 37 paraqitje në Serie A për klubin e Fiorentinas.

-->