Tottenham mposht me lehtësi Brentfordin – i afrohet zonës Champions

Futboll 02 Dhjetor 2021 22:41

Tottenham vijon me rezultatet pozitive nën drejtimin e Contes.

Ekipi lodinez ka mposhtur 2-0 në shtëpi Brentfordin.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 12 falë një autogoli të Canos në minutën e 12′, ndërsa Son Heung-Min dyfishoi shifrat në minutëne 65′. 

GOLAT E NDESHJES:

Pas 14 javësh dhe me një ndeshje më pak, skuadra e Contes mban vendin e 6 me 22 pikë, vetëm 2 pikë larg zonës Champions

-->