Tovërlani: Rezultati nuk ishte real – vështirë të luftohet për titull

Futboll 06 Qershor 2020 18:41

Feronikeli ka vazhduar me paraqitje të mirë edhe në fundjavë, pas ndeshjes me Ballkanin të mërkurën në kuadër të Digitbal Kupës së Kosovës, shkruan Insporti.com.

Kampioni në fuqi i Kosovës në futboll, sot ka rifulluar kampionatin me fitore kundër Vushtrrisë në Drenas. “Nikli” arriti fitore të lehtë me rezultat 3:1.

Trajneri i “Niklit”, Afrim Tovërlani pas ndeshjes për mikrofonin e “SuperSportKosovës” deklaroi rezultati nuk ka qenë real por me rëndësi janë pikët e fituara. “Ne kur arritëm rezultatin e hershëm insistoja ta qarkullojmë topin dhe ta kërkojmë golin e tretë qe të mos shpenzohemi sepse jemi të lodhur pak nga ndeshja me Ballkanin. Pësuam golin pastaj normal që duhej të kishim kujdes të shtuar se mund të barazohej rezultati e që do të ishte keq për ne, megjithatë mendoj që në fund 3:1 ndoshta nuk ka qenë rezultat real por me rëndësi janë pikët dhe mendojmë për ndeshjen e radhës”, deklaroi Tovërlani për SSK.

“Toki” foli edhe për gjasat e skuadrës së tij për titull të kampionit. “Sa i përket titullit, dihet që kemi mbetur prapa edhe pse nuk janë zhvilluar disa ndeshje që luhen nesër, mirëpo realisht është e vështirë që ato të bëjne gabim 3-4 ndeshje ndërsa ne të mos kemi asnjë gabim.”, përfundoi ai.

Pas kësaj ndeshje, Feronikeli numëron 37-të pikë, nëntë më pak se lideri aktual, Drita.

Ndërsa, Vushtrria po vazhdon rrugën drejt Ligës së Parë. /Insporti.com/

-->