Trajneri hungarez: I respektoj shqiptarët se e di çfarë mund të bëjnë

Futboll 04 Shtator 2021 23:19

Hungaria do të ndeshet mbrëmjen e nesërme në “Elbasan Arena” kundër Shqipërisë. Një ndeshje kjo që pritet të dhurojë emocione, me të dyja skuadrat që si opsion shohin vetëm fitoren.

Në prag të kësaj përballjeje Marco Rossi ka qenë i pranishëm në konferencën për shtyp për t’ju përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. Trajneri i Kombëtares hungareze ka treguar respekt për kuqezinjtë, ndërsa thekson se vështirësin e këtij dueli e dinin që në momentin që u hodh shorti.

“Ne kemi një ndeshje krejtësisht të ndryshme para nesh, sesa ishte të enjten.

Kundër Anglisë në pjesën e parë ai thjesht na iku për mbrojtje, dhe në të dytën ne nuk reaguam siç duhet dhe përfunduam të shëmtuar nga një nga ekipet më të mira kombëtare në botë, por nuk më pëlqen të ankohem, kështu që nuk jam i hidhëruar as tani.

Shqiptarët gjithashtu u zhgënjyen pasi kishin një ndeshje për ta në Poloni, rezultatet e së cilës nuk pasqyronin me besnikëri imazhin e lojës. Kombëtarja shqiptare ishte pa fat, jo më pak për shkak të Robert Levandovskit, i cili mund të vendosë ndeshjen në pak sekonda, këtë herë ai ishte personazhi kryesor.

-->