Trajneri i Kombëtares evropiane shtrohet në spital, vuan nga sëmundja e rrezikshme

Futboll 15 Prill 2019 19:03

Trajneri i kombëtares së Bosnje-Hercegovinës, Robert Prosinecki ka përfunduar në spital.

Ish-futbollisti i njohur kroat në vitet ’90 vuan nga problemet në stomak dhe është shtruar në spitalin e Zagrebit, raportojnë mediat boshnjake.

Njëri prej talenteve më të mirëve të viteve ’90 është operuar dhe dy herë të tjera në stomak.

E gjithë bota e futbollit i uron shërim të shpejtë Prosineckit./Insport