Trajneri i njohur humbet betejën me kancer, ndërron jetë në moshën 67 vjeçare

Tenis 05 Janar 2021 11:36

Trajneri legjendar australian i tenisit, Bob Brett, ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçare, raporton Insporti.

Brett kishte punuar me tenistë të njohur si Boris Becker, Goran Ivanisevic, Johan Kriek dhe Marin Cilic, si dhe Paul McNamee dhe Peter McNamara, gjatë karrierës së tij që zgjati 5 dekada.

Australiani ndihmoi Becker të fitonte Wimbeldon, US Open dhe Australian Open mes viteve 1989 – 1991.

Respected coach Bob Brett was honoured with the ATP Tim Gullikson Coaching Career Award only two months ago.

Brett humbi betejën me kancer gjatë ditës së sotme, ndërkohë mbrapa vetës la dy vajzat, Caroline dhe Katarina. /Insporti.com/

-->