Trajneri i Romës refuzon të jap dorëheqje

Futboll 04 Maj 2021 11:20

Trajneri i Romës, Paulo Fonseca ka refuzuar të jap dorëheqje, por do shkarkohet në rast që pëson sërish humbje me rezultat të thellë nga Manchester United.

Sipas Il Messaggero, klubi mund ta shkarkojë Fonsecan nëse pëson sërish humbje me rezutat të thellë nga United.

Fonseca dje u taku me bordin e klubit dhe ia bëri me dije se nuk do jap dorëheqje nga pozita e trajnerit.

Sidoqoftë, ai është në dijeni që do largohet në fund të edicionit.

Roma renditët në pozitën e shtatë në tabelë, dy pikë më shumë se Sassuolo, derisa kanë mbetur katër ndeshje deri në fund.

-->