Trajneri i Slavia Pragës: “Kushdo që e ndal Messin…”

Futboll 23 Tetor 2019 11:03

Trajneri i Slavia Pragës, Jindrich Trpisovsky është bërë rivali i fundit i Barcelonës që përshëndeti cilësitë e Leo Messit, përpara lojës së ekipit të tij kundër ‘Blaugranëve’ sonte.

Tekniku çek e bëri të qartë se kontrolli i argjentinasit në fushë është shumë i vështirë për një detyrë për çdo skuadër në botë.

“Unë pashë Messin në ndeshjen e Barcelonës kundër Viktoria Plzenit në televizor, sepse nuk kisha biletë”, u tha ai atyre në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

“Messi është një gjeni futbolli dhe ai është një nga më të mirët në botë”.

“Unë kam parë që Barcelona ka shënuar më shumë gola sesa ne kemi luajtur ndeshje”.

“Ne kemi thënë se kushdo që ndalon Messin do të jetë i pavdekshëm dhe do të regjistrohet në histori”, përfundoi ai.

-->