Trajneri i Werderit i thotë këto fjalë për Rashicën

Futboll 08 Nëntor 2019 18:22

Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt, ka folur për Milot Rashicën për ndeshjes me Borussia Monchengladbachun.

Kohfeldt e ka cilësuar shqiptarin si lojtarin jashtëzakonisht të vlefshëm për ekipin e tij.

“Ai tani është afër që të jetë në 100 për qind të formës, dhe mund ta fus në lojë të dielën duke mos menduar se kur më duhet ta nxjerr”.

“Ai gjithashtu po përmirësohet në mbrojtje dhe është jashtëzakonisht i rëndësishëm për ekipin tonë”, ka thënë Kohfeldt.

Rashica këtë sezon ka shënuar katër gola dhe ka dhënë dy asistime,  në vetëm gjashtë ndeshje.

Ai është ftuar nga Kosova për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë që zhvillohet javën që vjen.

-->