Transformimi i jashtëzakonshëm i McGregor/ Si ylli i UFC-së ka shtuar peshë që nga meçi kundër Dustin Poirier

Sporte të tjera 10 Dhjetor 2021 17:50

Nuk ishte shumë kohë më parë që ai theu këmbën në mes të tetëkëndëshit në eventin kryesor të UFC 264, por tani, Conor McGregor është në një mision magjepsës për shtimin e peshës së bashku me trajnerin e tij personal. 

Pasi iu nënshtrua një diete dhe fitnes të specializuar, shumë i ndryshëm nga ai i mëparshmi, ai ka fituar një gur të madh dy e gjysmë.

UFC 2021 Mexico: Conor McGregor presume su trabajo físico antes del combate  con Poirier | Marca

McGregor ka qenë duke goditur peshat dhe duke ngrënë shumë dhe si rezultat, aktualisht peshon me peshën më të rëndë në karrierë prej 13 paund.

Irlandezi ikonë u përplas me Dustin Poirier vetëm disa muaj më parë në korrik, kur lëndimi i frikshëm ndodhi gjatë fazave mbyllëse të raundit të parë. Në atë kohë, ai peshonte 11 paund, që është një tranzicion i jashtëzakonshëm në të vërtetë.

Conor McGregor shows off bulging biceps and ripped body as UFC ace bulks up  for December comeback at charity fight night

Gazeta spanjolle AS foli me trajnerin e McGregor, Alejandro Celdran për të marrë pozitën e ulët dhe pati disa zbulime intriguese.

Trajnimi i Conor McGregor
Trajnimi me hipertrofi është në qendër të shpenzimeve të Celdran, me vëllimin që është një faktor më i rëndësishëm se frekuenca.

Janë të paktën katër seanca javore për çdo grup muskujsh, stërvitja duhet t’i kushtohet 80% ushtrimeve dypalëshe me shumë nyje dhe gjëja më tronditëse është prania e superseteve.

Kjo do të thotë se në krahasim me pushimin, McGregor do të bëjë ushtrime të ndryshme ndërmjet grupeve.

Dieta e Conor McGregor
Ajo shkon përtej stërvitjes gjithashtu pasi dieta e McGregor u zbulua gjithashtu.

Ka gjashtë vakte në ditë ku ushqimet kryesore janë mishi i pulës, peshku, mish viçi dhe vezët, ku matja e yndyrës dhe karbohidrateve është instrumentale.

Duke folur për rrënjët e tij irlandeze, zierja e qengjit irlandez me patate, e ndjekur nga një shake me çokollatë me çaj organik, është një shtyllë për Notorious. 

-->