Trashegimia e Zidane tek Reali (FOTO)

Futboll 31 Maj 2018 18:44

Zinedine Zidane është larguar nga Real Madrid pas tri sezonëve të suksesshëm tek klubi mbretëror. Gjatë qëndrimit të tij tek klubi, ku ishte edhe si futbollist, ai ka fituar çmimet më të rëndësishme në futboll, në nivel vendit, dhe në Evropë.

Zinedine Zidanë largohet nga Real Madrid si trajneri i dytë më i trofeshëm në histori në klub me 9 tituj të fituar.

Francezi ka fituar tituj edhe si futbollist i Real Madridit, që kur është transferua nga Juventus.

Titujt që Zidane i ka fituar si lojtar dhe trajner i Real Madrid:

 

-->