Tre lojtarë të Kosovës në formacionin më të mirë të grupit të tretë

Nations League 19 Nëntor 2020 20:01

Kosova mbylli kampanjën e dytë në Ligën e Kombeve me fitoren 1-0 në shtëpi mbrëmjen e kaluar (e mërkure) në shtëpi, shkruan Insporti.

Kosova e cila ishte në grupin e tretë të Ligës C, përfundoi e treta në grup në të cilin bënin pjesë edhe Greqia, Sllovenia dhe Moldavia.

Ishte një edicion dëshprues, ku pikët e vetme të plota erdhën në duelin ndaj Moldavisë, por si ngushllim shërbeu mbetja në këtë ligë.

Tre futbollist të Kosovës bëjnë pjesë në formacionin më të mirë, ani pse “Dardanët” u renditën në pozitën e parafundit.

Formacioni i plotë:

-->