Trepça e konfirmon ekipin për edicionin e ri, e ka një njoftim edhe për Hajrizin

Superliga 03 Shtator 2019 19:33

Klubi i basketbollit Trepça ka konfirmuar basketbollistët vendor për edicionin e ri.

Kjo skuadër ka njoftuar se ka vazhduar bashkëpunimin me tetë basketbollistë.

Gjithashtu Trepça ka njoftuar se pjesë e ekipit do të jenë edhe katër basketbollistë të huaj nga Amerika.

Njoftimi i plotë pa ndërhyrje i mitrovicasve:

Sot KB. Trepca vazhdoi bashkepunimin edhe per sezonen 2019/2020 me te gjithe lojtaret vendor si dhe trenerin e sukseseve Ilir Selmanin. Lojtaret per sezonen 2019/ 2020 jane.

Valdrin Haxhiu

Imer Tahiri

Besnik Azemi

Agon Selmani

Ibrahim Pepic USA

Burim Zekici

Ramadan Zekici

Donat Musa

Si dhe disa te rinje nga Shkolla e Basketbolli.

Gjithashtu me ekip do te jene edhe 4 amerikan qe do ta ndihmojn Klubi.

Se shpejti pritet qe te arihet merveshja me Drilon Hajrizin dhe Musab Malen dhe KB. Trepca do te kthehet ne majat e basketbollit Kosovar.

-->