Trezeguet: Cristiano Ronaldo kishte probleme me disa lojtarë të Juventusit

Futboll 03 Korrik 2021 16:10

Ish sulmuesi i Juventusit, David Trezeguet pranon se Cristiano Ronaldo ka pasur probleme me disa nga shokët e tij të skuadrës së Juventusit.

Trezeguet është golashënuesi më i mirë i huaj në historinë e Juventusit dhe në vitin 2018, ai u bë ambasadori i markës së klubit, një rol që zyrtarisht e la javën e kaluar.

“Unë dua të prezantoj përsëri në botën e futbollit, ka shumë trajnerë dhe drejtorë të rinj dhe unë mendoj se jemi në fillim të një ndryshimi të gjeneratave”, tha francezi për La Gazzetta dello Sport, duke shpjeguar arsyen pse u largua nga Juventusi.

Gjatë intervistës, ai pranoi se Cristiano Ronaldo kishte pasur probleme me disa nga shokët e tij të skuadrës në Torino.

“Ishte nënshkrimi më i mirë nga klubi, askush nuk e priste atë”, tha Trezeguet.

“Ka pasur disa probleme me shokët e tij të skuadrës, dhe ju mund ta shihni këtë, por ai ka shënuar 100 gola”.

“Unë mendoj se askush nuk ka qenë në gjendje ta menaxhojë atë si Zinedine Zidane, ndoshta ka pasur një mungesë të dialogut në Juventus në një moment”.

“Një trajner mund t’i thotë një lojtari:” Shikoni këtë lojë, ju keni ecur për 90 minuta dhe duhet të më ndihmoni të fitoj ndeshjet”.

“Ka lojtarë që nuk dëshiron t’i kesh kundër sepse të bëjnë të fitosh ndeshjet. Ronaldo është njëri prej tyre, Dybala gjithashtu. Disa nga të tjerët, me gjithë respektin e duhur, jo aq shumë”, përfundoi Trezeguet.

Cristiano Ronaldo u bashkua me Juventusin nga Real Madrid në vitin 2018 për një shifër rreth 112 milionë euro.

-->