“Tronditet” Drita, largohet sulmuesi kryesor i skuadrës

Futboll 04 Qershor 2019 18:07

Kyrian Nwabueze ka gjetur menjëherë skuadër të re pas ndarjes me Dritën.

Sulmuesi me nënshtetësi amerikane ka ‘firmosur’ me ekipin e Laçit në Shqipëri.

”Laraskat” e kanë transferuar ish-sulmuesin e Dritës për ta forcuar reparti sulmues në prag të ndeshjeve të Evropës, që quditërisht ekipi laçjan do të luajë në Ligën e Evropës pas pezullimit të Flamurtarit dhe Skënderbeut nga UEFA.

26-vjeçari në pjesën e parë të sezonit ishte pjesë e skuadrës maqedonase të Pobedas, teksa në merkaton e janarit, iu bashkua Dritës, ku shënoi 7 gola.

 

Image

-->