Tuchel akuzon gjyqtarin pas eliminimit të Chelseat nga Real Madridi: Ne e meritonim të kalonim tutje…

Futboll 13 Prill 2022 09:21

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, ka akuzuar gjyqtarin Szymon Marciniak për sjellje të papërshtatshme pas humbjes së përgjithshme 5-4 të skuadrës së tij ndaj Real Madridit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Trajneri gjerman pretendon se Marciniak u soll shumë miqësor ndaj liderit të Los Blancos, Carlo Ancelotti, pas ndeshjes së dytë të martën.

Tuchel gjithashtu ishte i mërzitur për golin e anuluar të Marcos Alonso që mund të kishte ndikuar në ndeshje.

“Këto janë disfatat që mund t’i tretim dhe gëlltisim, sepse nuk lamë asgjë për t’u penduar. Luajtëm atë që donim të luanim dhe treguam cilësinë dhe karakterin që ka skuadra”, ka thënë fillimisht Tuchel pas ndeshjes.

“Ne e meritonim të kalonim tutje, por nuk ishte menduar të ishim, thjesht ishim të pafat. Meritat e plotë janë për lojtarët”.

“Jam shumë i zhgënjyer për gjyqtari nuk e kontrolloi golin e anuluar të Alonsos, por kjo është ajo që ju merrni kur luani me Real Madridin në Ligën e Kampionëve”.

“Ne kishim një deficit të madh për të kapërcyer. Fatkeqësisht të dy golat e tyre sot erdhën nga gabimet. Ata shfrytëzuan gabimet me cilësi individuale dhe në të dy ndeshjet, ne bëmë shumë nga këto gabime të mëdha”.

“Isha i zhgënjyer që gjyqtari kaloi mirë me kolegun tim Carlo Ancelotti. E di që Carlo është një djalë i mirë, por kur doja të shkoja dhe të falënderoja gjyqtarin për ndeshjen, e pashë duke buzëqeshur dhe duke qeshur me të madhe me trajnerin e kundërshtarëve”.

“Mendoj se kjo është koha e gabuar për ta bërë këtë pas një vërshëllime të fundit nga minuta e 120-të, ku një skuadër dha gjithë zemrën dhe luftoi deri në pikën e fundit”.

“Ju shkoni dhe shikoni gjyqtarin duke buzëqeshur dhe duke qeshur me trajnerin tjetër, mendoj se është një moment shumë, shumë i keq. Unë i thashë këtë dhe kaq”, përfundoi trajneri gjerman i Bluve.

-->