Tuchel kapet nga kamera duke u tallur me gjestet e Guardiolas para finales së CL

Futboll 29 Maj 2021 17:30

Thomas Tuchel u kap në video duke e imituar në vend  Pep Guardiola-n përpara finales së Ligës së Kampionëve midis Chelsea-t dhe Manchester City-t në Porto.

Shefi i Blues ishte duke argëtuar stafin e tij stërvitor në ballkonin e tyre të hotelit duke bërë një imitim të shkëlqyeshëm të  Guardiola-s: duke tundur duart furishëm, duke prekur shpejt kokën dhe duke bërë gjeste për lojtarët e tij.

Kur zbuloi se po filmohej, Tuchel u dyfishua nga të qeshurat dhe i dha një përshëndetje kamerës. Çfarë tjetër mund të bënte ai?

Guardiola është i famshëm për shfaqjet e tij. Edhe me Man City duke udhëhequr 5-0 , ai shpesh është parë në anën e fushës, duke tundur krahët sikur të ishte një kontrollues i trafikut ajror që përpiqet të ulë gjashtë aeroplanë në të njëjtën kohë.

Imitimi i Tuchel bëri që trajnerët e tij të qeshnin dhe madje të bashkoheshin.

Ja pamjet:

-->