Turqit ankohen se sigurimi u’a ka rrahur portierin në ndeshjen me Kosovën

Kombëtarja 11 Qershor 2019 23:07

Një incident jo i zakontë ka ndodhur në ndeshjen Kosovë U21 – Turqi U21.

Në çastet e fundit të ndeshjes sigurimi ka përdorur dhunë ndaj portierit të Turqisë.

Një zyrtar i ekipit është ankuar të zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës

“Na kanë qëlluar me grushta. Ku mbeti vëllazërimi mes kosovarëve dhe turqve” thotë zyrtari turk.

Kosova fitoi ndeshjen 3-1 duke arritur maksimumin e pikëve nga 2 ndeshje të zhvilluara.

-->