Tyson befason me dy boksierët e preferuar

Sporte luftarake 28 Mars 2020 20:50

Ish-boksieri legjendar, Mike Tyson, i ka befasuar tifozët e boksit duke i zgjedhur Vasyl Lomachenkon dhe Gervonta Davisin si dy boksierët e tij të preferuar sot.

Përderisa 53-vjeçari ishte i njohur për sulmet e tij agresive brenda ringut me kundërshtarë, tani ai e vlerëson aspektin teknik dhe aftësitë, të cilat i shfaqin Vasyl Lomachenko dhe Gervonta Davis.

Tyson ka thënë se ai mezi pret t’i shohë duke luftuar kundër njëri-tjetrit në një meç ukrainasin, që është kampion botëror në tre kategori të peshave, dhe Davisin, që ka rekord prej 23 fitoreve dhe asnjë disfate dhe ka mbajtur tituj botërore në dy kategori.

“Më pëlqen Lomachenko, ai djaloshi ukrainas. Më pëlqen edhe Gervonta Davis, të cilin e quajnë Tank. Këta dy djem duhet të përballem me njëri-tjetrin. Ata të dy janë boksierë të mirë dhe duhet të ndeshen mes vete”, ka thënë Tyson.

-->