U eliminuan nga “Euro 2020” – Kombëtarja e Belgjikës merr vendimin e fundit për Roberto Martinezin

Uncategorized 05 Korrik 2021 16:32

Roberto Martinez do të qëndrojë si i pari i Kombëtares së Belgjikës në Kupën e Botës 2022, pavarësisht se i ashtuquajturi “brez i artë i kombit” pësoi një tjetër dështim të madh të turneut në “Euro 2020”.

Ata u përkulën në fazën çerekfinale pas një humbje ndaj Italisë, duke çuar në pyetje se sa kohë do të qëndrojnë figurat kryesore ende brenda ekipit.

“Sot ne fillojmë përgatitjet për lojërat shtator dhe tetor. Roberto Martinez do të jetë atje. Asnjë komunikim zyrtar nuk do të ndjekë, por nuk ka asnjë arsye për të ndryshuar stafin”, ka thënë shefi ekzekutiv i Belgjikës, Peter Bossaert

-->