U ndëshkua me të kuq, Granit Xhaka kërkon falje

Futboll 14 Janar 2022 10:03

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ka kërkuar falje pas kartonin të kuq që mori mbrëmë në ndeshjen e Arsenalit ndaj Liverpool, transmeton Insporti.

Gjyqtari Michael Olivere, e përjashtoi me të kuq mbrëmë Granit Xhakën për një ndërhyrje të lehtë në Diego Jottan.

Dua t’i kërkoj falje të gjithëve

Jam krenar për shokët e skuadrës dhe shpirtin që ata treguan në fushë për të mbajtur portën e paprekur” – tha Xhaka.

Ndryshe, ndeshja e parë gjysmëfinale e Carabao Cup përfundoi me rezultat 0-0 në Anfield.

/Insporti.com

-->