UEFA merr këtë veprim pas thirrjeve raciste dhe mesazheve për Kosovën nga fansat e Zvedës

Futboll 23 Shkurt 2021 19:40

Crvena Zvezda pritet të dënohet nga UEFA për organizimin e ndeshjes me Milanin që u zhvillua të enjtën e kaluar në Beograd.

Shtëpia evropiane e futbollit ka hapur hetim pasi disa tifozë të skuadrës së Crvena Zvezdës ishin në stadium dhe ofenduan me fjalë raciste lojtarin e Milanit, Zlatan Ibrahimoviç i cili nuk u aktivizua për asnjë minutë.

Tifozët poashtu kishin publikuar një mesazh politik.

‘Mbeshtetni popullin serb në Kosovë e Metohijë’, shkruhej në banerin e tifozëve.

Në këtë ndeshje, ishin prezent rreth 1000 tifozë serbë.

-->