UEFA njofton për gjendjen e Eriksenit dhe jep sqarime për ndeshjen

Futboll 12 Qershor 2021 19:30

Mesfushori danez, Cristian Eriksen u rrëzua pa ndenja në tokë në minutën e 43-të të takimit me Danimarkës dhe Finlandës, shkruan Insporti.

Për më shumë se dhjetë minuta ekipi mjekësor i danezëve i qëndruan mbi kokë duke i bërë edhe reanimacion kardiopolmonar.

UEFA përmes një komunikate zyrtare ka bërë të ditur se Eriksen është transferuar në spital dhe është stabilizuar, teksa ka bërë të ditur se për ndeshjen do ta kumtojnë vendimin në orën 19:45.

Reagimi i UEFAS:

-->